Суббота, 18.05.2024, 19:41



Жилой дом «Парус» по ул. Академика Барабашова, 36А
Каталог статей
Категории раздела
Общий раздел [15]
Законы [9]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Общий раздел

Устав ОСМД 5-14 глава



5. По­ря­док скли­кан­ня та про­ве­ден­ня за­га­ль­них збо­рів ОСББ

Періодичність проведення зборів. Порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них. Перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів

 

5.1. Чер­го­ві за­га­ль­ні збо­ри чле­нів ОСББ скли­ка­ють­ся пра­в­лін­ням не рідше  ніж 1 ра­з  на  рік,  як  пра­ви­ло  по за­кін­чен­ні  ка­ле­н­да­р­но­го ро­ку, для роз­гля­ду підсумків ді­я­ль­но­с­ті ОСББ. По­за­че­р­го­ві за­га­ль­ні збо­ри чле­нів ОСББ мо­жуть бу­ти скли­ка­ні за рішенням правління, ре­ві­зій­ної ко­мі­сії або на ви­мо­гу більше 20  від­со­т­ків  чле­нів ОСББ.

5.2. По­від­ом­лен­ня про про­ве­ден­ня за­га­ль­них збо­рів чле­нів ОСББ над­си­ла­єть­ся в пись­мо­вій фо­р­мі і вру­ча­єть­ся ко­ж­но­му чле­ну ОСББ під роз­писку або шля­хом по­што­во­го від­пра­в­лен­ня (реко­ме­н­до­ва­ним ли­с­том) на вка­за­ну ад­ре­су. По­від­ом­лен­ня над­си­ла­ють­ся не пі­з­ні­ше ніж за 14 днів до да­ти про­ве­ден­ня за­га­ль­них збо­рів. У по­від­ом­лен­ні про про­ве­ден­ня за­га­ль­них збо­рів за­зна­ча­єть­ся проект порядку ден­ного, да­та та мі­с­це їх про­ве­ден­ня.

5.3. За­га­ль­ні збо­ри пра­во­чинні, як­що на них при­су­т­ні бі­ль­ше 50 (пя­ти­де­ся­ти) від­со­т­ків чле­нів ОСББ. Рі­шен­ня за­га­ль­них збо­рів при­йма­ють­ся 2/3 го­ло­сів від за­га­ль­ної кі­ль­ко­с­ті го­ло­сів чле­нів ОСББ, які при­су­т­ні на за­га­ль­них збо­рах.

5.4. У ра­зі від­су­т­но­с­ті кво­ру­му для про­ве­ден­ня за­га­ль­них збо­рів пра­в­лін­ня ви­зна­чає но­ву да­ту і час їх про­ве­ден­ня, про що чле­ни ОСББ по­від­ом­ля­ють­ся до­да­т­ко­во. Но­ві збо­ри при­зна­ча­ють­ся не ра­ні­ше 14 днів і не пі­з­­ні­ше 30 днів з мо­ме­н­ту збо­рів, що не від­бу­ли­ся, і є чин­ни­ми, як­що на них при­су­т­ні не ме­н­ше 30 від­со­т­ків чле­нів ОСББ. На та­ких збо­рах рі­шен­ня при­йма­ють­ся 3/4 го­ло­сів при­су­т­ніх чле­нів ОСББ.

5.5. Пи­тан­ня, з яких рі­шен­ня при­йма­ють­ся за­га­ль­ни­ми збо­ра­ми ква­лі­фі­ко­ва­ною більшістю го­ло­сів (3/4 го­ло­сів при­су­т­ніх на збо­рах чле­нів  ОСББ):

- рі­шен­ня про фо­р­му управ­лін­ня жи­т­ло­вим ком­пле­к­сом;

- за­твер­джен­ня ко­ш­то­ри­су ОСББ, балансу та річного звіту;

- визначення розміру внесків та платежів членів ОСББ;

- про­ве­ден­ня ка­пі­та­ль­но­го ре­мо­н­ту бу­ди­н­ку, ре­ко­н­с­т­ру­к­ції або йо­го від­но­в­лен­ня пі­с­ля руйнування, зведення господарських споруд;

- вне­сен­ня змін та до­по­в­нень до Ста­ту­ту ОСББ;

- ре­о­р­га­ні­за­ція ОСББ;

- ви­зна­чен­ня об­ме­жень на ви­ко­ри­с­тан­ня об'­єк­тів, які пе­ре­бу­ва­ють у спі­ль­ній вла­с­но­с­ті чле­нів ОСББ, та пе­ре­да­чу їх у ко­ри­с­ту­ван­ня фі­зи­ч­ним і юри­ди­ч­ним осо­бам;

- лі­к­ві­да­ція ОСББ у ви­па­д­ку фі­зи­ч­но­го зни­щен­ня або руй­ну­ван­ня бу­ди­н­ку, яке  унеможливлює йо­го від­но­в­лен­ня.

5.6. Рі­шен­ня чле­нів ОСББ з питань, які не належать до виключної компетенції  за­га­ль­них  збо­рів чле­нів ОСББ (відповідно до пункту 4.5.), мо­жуть бу­ти при­йн­я­ті шля­хом їх пись­мо­во­го опи­ту­ван­ня.

Рішення про проведення пись­мо­во­го опи­ту­ван­ня членів ОСББ приймає правління ОСББ та оприлюднюється шляхом вивішення на дошці оголошень. В такому разі правління ОСББ затверджує: проект рішення членів ОСББ, який виноситиметься для письмового опитування; склад робочої групи, яка проводитиме письмове опитування.

Протягом 14 днів від дня прийняття рішення про проведення пись­мо­во­го опи­ту­ван­ня робоча група проводить письмове опитування не менше 2/3 членів ОСББ шляхом підпису члена ОСББ „за”, „проти” або „утримався” під проектом рішення. Протягом 5-ти днів після закінчення терміну проведення письмового опитування правління на своєму засіданні встановлює результати письмового опитування та оформлює їх протоколом. Рішення членів ОСББ вважається прийнятим, якщо за нього поставили підписи не менше 2/3 опитаних членів ОСББ.

Рішення членів ОСББ, прийняте шляхом письмового опиту, оприлюднюється шляхом вивішення на дошці оголошень.

5.7. Рі­шен­ня, при­йн­я­ті на за­га­ль­них збо­рах, під­пи­су­ють­ся го­ло­вою пра­в­лін­ня та се­к­ре­та­рем зага­ль­них збо­рів і під­ля­га­ють по­стій­но­му збе­рі­­ган­ню.

5.8. Рі­шен­ня, при­йн­я­ті за­га­ль­ни­ми збо­ра­ми, в межах їх компетенції є обо­в'я­з­ко­ви­ми для всіх чле­нів ОСББ. Рішення з питань, що стосуються не членів ОСББ, обов’язкові для власників приміщень та мешканців будинку, що не є  членами ОСББ.

5.9. Рі­шен­ня за­га­ль­них збо­рів опри­лю­д­ню­є­ть­ся. За рі­шен­ням збо­рів во­но  мо­же  бу­ти на­да­не  чле­нам  ОСББ під  роз­пи­с­ку або на­пра­в­ле­не  по­штою (ре­ко­ме­н­до­ва­ним ли­с­том).

5.10. Рі­шен­ня за­га­ль­них збо­рів про про­ве­ден­ня ре­ко­н­с­т­ру­к­ції бу­ди­н­ку, в то­му чи­с­лі над­бу­до­ви чи до­бу­до­ви, вва­жа­єть­ся при­йн­я­тим за умо­ви на­яв­но­с­ті  зго­ди всіх  вла­с­ни­ків при­мі­щень. Як­що вла­с­ник житлового при­мі­щення від­мо­в­ля­єть­ся від­се­ли­ти­ся чи власник нежитлового приміщення відмовляється тимчасово залишити його для про­ве­ден­ня ре­ко­н­с­т­ру­к­ції бу­ди­н­ку, спір мо­же бу­ти ви­рі­ше­но в су­до­во­му по­ряд­ку. Рі­шен­ня про про­веден­ня ре­мо­н­ту бу­ди­н­ку при­йма­єть­ся, ви­хо­дя­чи з тех­ні­ч­но­го ста­ну еле­ме­н­тів бу­ди­н­ку.

 

6.  Дже­ре­ла фі­нан­су­ван­ня, по­ря­док ви­ко­ри­с­тан­ня май­на та  ко­ш­тів ОСББ

 

6.1. Ко­ш­ти ОСББ містяться на ра­ху­н­ках у ба­н­ків­сь­ких  уста­но­вах і використовуються виключно за їх призначенням.

6.2. Ви­ко­ри­с­тан­ня та роз­по­ря­джен­ня ко­ш­та­ми здій­с­ню­єть­ся від­по­ві­д­но до Ста­ту­ту та затверджено­го ко­ш­то­ри­су.

6.3. Ко­ш­ти ОСББ не   під­ля­га­ють   роз­по­ді­лу   між   чле­на­ми ОСББ, за ви­ня­т­ком випад­ків, пе­ред­ба­че­них за­ко­но­м.

6.4. Ко­ш­ти ОСББ скла­да­ють­ся з:

     - ста­ту­т­них вне­с­ків і обо­в'я­з­ко­вих пла­те­жів чле­нів ОСББ та власників приміщень, які не є членами ОСББ;

     - суб­си­дій на опла­ту жи­т­ло­во-­ко­му­нальних по­слуг та  ком­пе­н­са­цій за гро­ма­дян,  які користують­ся пра­вом на їх отримання щодо оплати житлово-комунальних послуг у їх частці в загальному обсязі;

 - обовязкових платежів за надання послуг з утримання, ремонту, управління неподільного та загального майна у разі укладення відповідного договору між власником приміщення та ОСББ;

- обовязкових платежів за надання комунальних послуг у разі укладення відповідного договору між власником приміщення та ОСББ;

-          ко­ш­тів, оде­р­жа­них  ОСББ у  ре­зуль­та­ті зда­чі в оре­н­ду майна об’єдання;

-          доходів, що спря­мо­ву­ють­ся на ви­ко­нан­ня  ста­ту­т­них  завдань ОСББ,  отри­ма­них  у   ре­зуль­та­ті  ді­я­ль­но­с­ті  під­при­ємств, за­сно­в­ни­ка­ми яких є ОСББ;

-          до­б­ро­ві­ль­них май­но­вих, у то­му чи­с­лі  гро­шо­вих,  вне­с­ків фі­зи­ч­них і юри­ди­ч­них осіб;

-          запозичених коштів.

 

7. По­ря­док при­йн­ят­тя ко­ш­то­ри­су, ство­рен­ня та ви­ко­ри­с­тан­ня фо­н­дів ОСББ,
по­ря­док опла­ти спі­ль­них ви­трат

 

7.1. Пра­в­лін­ня ОСББ скла­дає що­рі­ч­ний ко­ш­то­рис над­хо­джень і ви­трат на на­сту­п­ний фінансо­вий рік і ви­зна­чає роз­мі­ри пла­те­жів ко­ж­но­го чле­на ОСББ. Ко­ш­то­рис ОСББ складається до 25 гру­д­ня по­то­ч­но­го ро­ку з подальшим затвердженням на чергових загальних зборах членів ОСББ.

7.2. Пе­р­ший фі­нан­со­вий рік ОСББ по­чи­на­єть­ся з да­ти йо­го державної ре­єст­ра­ції і закінчуєть­ся 31 гру­д­ня. На­сту­п­ні фі­нан­со­ві ро­ки від­по­ві­да­ють ка­ле­н­да­р­ним.

7.3. Ко­ш­то­рис по­ви­нен пе­ред­ба­ча­ти та­кі стат­ті ви­трат:

а) по­то­ч­ні ви­тра­ти;

б) ви­тра­ти на опла­ту ко­му­на­ль­них та ін­ших по­слуг;

в) ви­тра­ти та на­ко­пи­чен­ня на ре­монт бу­ди­н­ку;

г) ін­ші ви­тра­ти.

7.4.  Для на­ко­пи­чен­ня ко­ш­тів на ре­монт не­по­ді­ль­но­го  та  за­га­ль­но­го май­на  і  те­р­мі­но­во­го  усунен­ня  зби­т­ків,  що ви­ни­к­ли в результаті ава­рій  чи  не­пе­ред­ба­че­них  об­ста­вин,  в   обо­в'я­з­ко­во­му   по­ряд­ку ство­рю­ють­ся  ре­мо­н­т­ний  та  ре­зе­р­в­ний фо­н­ди ОСББ. Ко­ш­ти цих фо­н­дів аку­му­лю­ють­ся на ра­ху­н­ку ОСББ у ба­н­ків­сь­ких  уста­но­вах та ви­ко­ри­с­то­ву­ють­ся ви­клю­ч­но за ці­льо­вим при­зна­чен­ням.

7.5. Пе­ре­лік та  роз­мі­ри обо­в'я­з­ко­вих пла­те­жів на об­слу­го­ву­ван­ня та ре­монт не­по­ді­ль­но­го та загаль­но­го май­на, а та­кож по­ря­док їх спла­ти вста­но­в­лю­ють­ся відповідно до Статуту ОСББ.

7.6. За рі­шен­ням  за­га­ль­них  збо­рів ОСББ мо­жуть ство­рю­ва­ти­ся спе­ці­а­ль­ні  фо­н­ди,  витрати  з  яких  здій­с­ню­ють­ся  на  цілі,   що пе­ред­ба­че­ні  статутом.  Ко­ш­ти   цих   фо­н­дів аку­му­лю­ють­ся на ба­н­ків­сь­ких ра­ху­н­ках ОСББ.

 

8. По­ря­док та умо­ви укла­ден­ня до­го­во­рів між ОСББ

та ко­ж­ним вла­с­ни­ком ква­р­ти­ри, при­мі­щен­ня

 

8.1. У разі при­йн­ят­тя на вла­с­ний ба­ланс ОСББ всьо­го жи­т­ло­во­го ком­пле­к­су та ви­бо­ру форми управ­лін­ня не­по­ді­ль­ним та за­га­ль­ним май­ном че­рез ста­ту­т­ні ор­га­ни ОСББ між ОСББ та ко­ж­ним вла­с­ни­ком жи­т­ло­во­го чи нежи­т­ло­во­го при­мі­щен­ня, укла­да­єть­ся до­го­вір на ос­но­ві Ти­по­во­го до­го­во­ру, за­твер­дже­но­го спе­ці­а­ль­но упо­в­но­ва­же­ним центра­ль­ним ор­га­ном ви­ко­нав­чої вла­ди  з пи­тань жи­т­ло­во-­ко­му­на­ль­но­го го­с­по­дар­с­т­ва. До­го­вір по­ви­нен мі­с­ти­ти іс­то­т­ні умо­ви, ви­зна­че­ні за­ко­но­дав­ст­вом. Відносини між ОСББ та власниками приміщень, що є членами ОСББ регулюються цим Статутом, а укладання з ними договорів є не обов’язковим. Укладання договорів між ОСББ та не членами ОСББ є обов’язковим.

8.2. У ра­зі від­мо­ви вла­с­ни­ка при­мі­щен­ня  укла­да­ти до­го­вір або спла­чу­ва­ти обо­в’я­з­ко­ві пла­те­жі на утри­ман­ня та ре­монт не­по­ді­ль­но­го май­на та від­по­ві­д­ної ча­с­т­ки за­га­ль­но­го май­на, ОСББ має пра­во зве­р­нутися до су­ду для стя­г­нен­ня на­ра­хо­ва­них пла­те­жів у су­до­во­му по­ряд­ку.

  Пра­во на звернення до суду виникає в ОСББ через шістдесят днів з дня припинення платежів або відмови в укладенні договору.

 

  1. По­ря­док при­йн­ят­тя у чле­ни ОСББ та ви­клю­чен­ня з членів

 

9.1. Чле­ном ОСББ мо­же бу­ти фі­зи­ч­на чи юри­ди­ч­на осо­ба,  яка є вла­с­ни­ком ква­р­ти­ри (ква­р­тир) або нежи­т­ло­во­го при­мі­щен­ня (при­мі­щень) у жи­т­ло­во­му ком­пле­к­сі. На­й­ма­чі та оре­н­да­рі при­мі­щень не мо­жуть бу­ти чле­на­ми ОСББ.

9.2. Член­с­т­во в  ОСББ є до­б­ро­ві­ль­ним  і  мо­же  на­бу­ва­ти­ся од­но­ча­с­но зі ство­рен­ням  ОСББ при  про­ве­ден­ні  уста­но­в­чих збо­рів,  а та­кож  ін­ди­ві­ду­а­ль­но, за згодою ОСББ у будь-­який мо­мент пі­с­ля йо­го ство­рен­ня. У другому випадку прийом в члени ОСББ здійснюється правлінням ОСББ на під­ста­ві по­дан­ня пись­мо­вої за­яви вла­с­ни­ка жи­т­ло­во­го чи нежи­т­ло­во­го при­мі­щен­ня до правління, копій документів, які встановлюють право власності на приміщення, копії паспорту.

9.3. Член­с­т­во в  ОСББ при­пи­ня­єть­ся за власним бажанням пі­с­ля по­дан­ня про це правлінню пись­мо­вої за­яви вла­с­ни­ком жи­т­ло­во­го чи нежи­т­ло­во­го при­мі­щен­ня.

Член­с­т­во в ОСББ також при­пи­ня­єть­ся за рішенням загальних зборів або правління за таких підстав:

- втра­та чле­ном ОСББ пра­ва вла­сно­с­ті на ква­р­ти­ру, жи­т­ло­ве чи не­жи­тлове при­мі­щен­ня у зв’я­з­ку з їх від­чу­жен­ням або з ін­ших під­став, пе­ред­ба­че­них  чин­ним за­ко­но­дав­ст­вом;

- реорганізація або ліквідація ОСББ;

- виключення з членів ОСББ в разі си­с­те­ма­ти­ч­но­го не­ви­ко­нан­ня членом положень Ста­ту­ту та рі­шень ста­ту­т­них ор­га­нів.

9.4. Вла­с­ни­ки жи­т­ло­вих чи не­жи­т­ло­вих при­мі­щень, роз­та­шо­ва­них  у  ме­жах  од­но­го жи­т­ло­во­го ком­пле­к­су, які не є чле­на­ми ОСББ, та орендарі  зобов`язані укла­сти з ОСББ договір про участь у витратах на утримання  будинку та прибудинкової території та надання послуг.

9.5. Як­що ча­с­ти­на ква­р­тир чи не­житлових при­мі­щень бу­ди­н­ку пе­ре­бу­ва­ють у дер­жа­в­ній чи комунальній  вла­с­но­с­ті або перебувають у власності юридичних  осіб,  то  ці  власники ви­зна­ча­ють упо­в­но­ва­же­ну осо­бу, яка бу­де пред­ста­в­ля­ти їх ін­те­ре­си в ді­я­ль­но­с­ті ОСББ. Пись­мо­ва  ко­пія  та­ко­го  рі­шен­ня з ви­зна­че­ним  те­р­мі­ном по­в­но­ва­жень ці­єї осо­би збе­рі­га­єть­ся у спра­вах ОСББ.

 

 

10. Пра­ва та обо­в'я­з­ки чле­нів ОСББ

 

10.1. Член  ОСББ має пра­во:

- бра­ти участь в управ­лін­ні ОСББ у по­ряд­ку, ви­зна­че­но­му За­ко­ном України "Про об’­єд­нан­ня співвла­с­ни­ків ба­га­то­ква­р­ти­р­но­го бу­ди­н­ку” і цим Ста­ту­том;

- оби­ра­ти та бу­ти об­ра­ним до скла­ду ста­ту­т­них ор­га­нів ОСББ;

- зна­йо­ми­ти­ся з про­то­ко­ла­ми за­га­ль­них збо­рів, ро­би­ти з них ви­пи­с­ки;

- оде­р­жу­ва­ти в уста­но­в­ле­но­му по­ряд­ку ін­фо­р­ма­цію про ді­я­ль­ність ОСББ;

- ви­ма­га­ти від ста­ту­т­них ор­га­нів за­хи­с­ту сво­їх прав та до­три­ман­ня чле­на­ми ОСББ пра­вил до­б­ро­су­сід­с­т­ва;

- ви­й­ти в уста­но­в­ле­но­му Ста­ту­том по­ряд­ку з ОСББ;

- ви­ма­га­ти від пра­в­лін­ня ОСББ озна­йо­м­лен­ня з усі­ма фі­нан­со­ви­ми зві­та­ми;

- користуватися і розпоряджатися житловими чи нежитловими приміщеннями, що належать йому на праві власності, не порушуючи при цьому права й інтереси членів ОСББ;

- користуватися загальнодоступними допоміжними приміщеннями й об’єктами, що знаходяться в спільній сумісній і спільній частковій власності;

- передавати наймачу квартири або орендарю нежилих приміщень права та обов'язки, пов'язані з утриманням цих приміщень з повідомленням про це прав­ління ОСББ.

10.2. По­ря­док здій­с­нен­ня прав вла­с­ни­ків ви­зна­ча­єть­ся за­ко­нодавством. Здій­с­нен­ня прав власника не мо­же по­ру­шу­ва­ти пра­ва ін­ших вла­с­ни­ків. Суперечки що­до здій­с­нен­ня прав вла­с­ни­ків вирішують­ся за зго­дою сто­рін або в су­до­во­му по­ряд­ку.

10.3. Член ОСББ зо­бо­в’я­за­ний:

- ви­ко­ну­ва­ти ви­мо­ги Ста­ту­ту ОСББ;

- ви­ко­ну­ва­ти рі­шен­ня ста­ту­т­них ор­га­нів, при­йн­я­ті у ме­жах їх по­в­но­ва­жень;

- ви­ко­ри­с­то­ву­ва­ти при­мі­щен­ня за при­зна­чен­ням, до­три­му­ва­ти­ся пра­вил ко­ри­с­ту­ван­ня ни­ми;

- за­без­пе­чу­ва­ти збе­ре­жен­ня при­мі­щень, бра­ти участь у про­ве­ден­ні їх ре­мо­н­ту;

- за­без­пе­чу­ва­ти до­три­ман­ня ви­мог жи­т­ло­во­го та мі­с­то­бу­ді­в­но­го  за­ко­но­дав­ст­ва при ре­мо­н­ті чи ре­ко­н­с­т­ру­к­ції при­мі­щень або їх ча­с­тин, не до­пу­с­ка­ти по­ру­шен­ня за­кон­них прав та ін­те­ре­сів ін­ших власни­ків;

- до­де­р­жу­ва­ти­ся Пра­вил користування приміщеннями житлових бу­ди­н­ків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 № 45;

- своє­ча­с­но і в по­в­но­му об­ся­зі спла­чу­ва­ти на­ле­ж­ні пла­те­жі;

- від­шко­до­ву­ва­ти за вла­с­ний ра­ху­нок і в по­в­но­му об­ся­зі зби­т­ки, за­вдані май­ну ін­ших вла­с­ни­ків осо­би­с­то або ін­шою осо­бою, що за­ймає чи ви­ко­ри­с­то­вує при­мі­щен­ня на за­кон­них під­ста­вах або з відома вла­с­ни­ка;

- ви­ко­ну­ва­ти згідно власні договірні зобов’язання перед ОСББ у разі укладання відповідного договору;

- запобігати псу­ван­ню не­по­ді­ль­но­го та за­га­ль­но­го май­на, ін­фо­р­му­ва­ти ор­га­ни управ­лін­ня ОСББ про по­шко­джен­ня та ви­хід з ла­ду тех­ні­ч­но­го об­ла­д­нан­ня;

- забезпечувати доступ представників ОСББ до частин та елементів приміщень у разі необхідності ліквідації аварій, усунення пошкоджень, проведення  технічних  та  профілактичних оглядів,  зняття  контрольних  показників  засобів  обліку  тощо;

- до­де­р­жу­ва­тись чи­с­то­ти в мі­с­цях за­га­ль­но­го ко­ри­с­ту­ван­ня та ти­ші в ні­ч­ний час, проводити ремонтні та будівельні роботи в приміщеннях лише з попередженням мешканців прилеглих квартир та примі­щень про початок робіт і час їх завершення та відповідно до норм Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

- у разі відчуження належних члену об'єднання на праві власності приміщень, інформувати про це правління ОСББ.

 

11. Від­по­ві­да­ль­ність  за по­ру­шен­ня Ста­ту­ту ОСББ та рі­шень ста­ту­т­них ор­га­нів

 

11.1. Чле­ни ОСББ за по­ру­шен­ня Ста­ту­ту та законних рі­шень ста­ту­т­них ор­га­нів не­суть відповідальність згідно з чинним законодавством.­                                       

11.2.  Рі­шен­ням за­га­ль­них збо­рів членів ОСББ або правлінням мо­же ініціюватися звернення до суду щодо вста­но­в­ле­ння ма­те­рі­а­ль­ного відшкодування збитків, завданих ОСББ його членами, спричинених порушеннями Статуту та рішень статутних органів.

11.3. У ра­зі си­с­те­ма­ти­ч­но­го не­ви­ко­нан­ня положень Ста­ту­ту та рі­шень ста­ту­т­них ор­га­нів член ОСББ мо­же бу­ти ви­клю­че­ний з ОСББ за рі­шен­ням загальних зборів або правління.

 

12. По­ря­док вне­сен­ня змін до Ста­ту­ту ОСББ

 

12.1. Змі­ни до Ста­ту­ту ОСББ вносяться за рі­шен­ням за­га­ль­них збо­рів та приймаються 3/4 го­ло­сів чле­нів ОСББ за умови, що на них присутні більше 50% власників, які бе­руть участь у збо­рах.

12.2. Змі­ни до Ста­ту­ту ОСББ ре­єст­ру­ють­ся у вста­но­в­ле­но­му за­ко­но­дав­ст­вом по­ряд­ку та на­бира­ють чин­но­с­ті з мо­ме­н­ту ре­єст­ра­ції упо­в­но­ва­же­ни­ми ор­га­на­ми державної    реєстрації.

 

  1. Під­ста­ви та по­ря­док лі­к­ві­да­ції, ре­о­р­га­ні­за­ції (злит­тя, по­ділу) ОСББ

та вирішення  май­но­вих пи­тань, по­в’я­за­них з цим

 

13.1. ОСББ лі­к­ві­ду­єть­ся у ра­зі:

- фі­зи­ч­но­го зни­щен­ня або руй­ну­ван­ня жи­т­ло­во­го ком­пле­к­су, яке уне­мо­ж­ли­в­лює йо­го відновлення або ре­монт;

- від­чу­жен­ня жи­т­ло­во­го ком­пле­к­су за рі­шен­ням су­ду;

- при­дбан­ня од­ні­єю осо­бою  всіх приміщень у жи­т­ло­во­му ком­пле­к­сі.

13.2. Лі­к­ві­да­ція ОСББ здійснюється при­зна­че­ною за­га­ль­ни­ми збо­ра­ми чле­нів ОСББ лік­ві­да­цій­ною ко­мі­сі­єю, а у ви­па­д­ках при­пи­нен­ня ді­я­ль­но­с­ті ОСББ за рі­шен­ням го­с­по­дар­сь­ко­го су­ду – лі­к­ві­да­то­ром,  що при­зна­ча­єть­ся цим су­дом.

З дня при­зна­чен­ня лі­к­ві­да­цій­ної ко­мі­сії (лі­к­ві­да­то­ра) до неї пе­ре­хо­дять по­в­но­ва­жен­ня з управління спра­ва­ми ОСББ. Лі­к­ві­да­цій­на ко­мі­сія (лі­к­ві­да­тор) пу­б­лі­кує ін­фо­р­ма­цію про лі­к­ві­да­цію ОСББ із за­зна­чен­ням стро­ку по­да­чі за­яв кре­ди­то­ра­ми сво­їх пре­те­н­зій, оці­нює на­яв­не май­но ОСББ, ви­яв­ляє йо­го де­бі­то­рів та кре­ди­то­рів та роз­ра­хо­ву­єть­ся з ни­ми, скла­дає лі­к­ві­да­цій­ний ба­ланс та по­дає йо­го за­га­ль­ним збо­рам чле­нів ОСББ або су­ду, що при­зна­чив лі­к­ві­да­то­ра на затвердження.

13.3.  Активи ОСББ (майно та кошти ОСББ, включаючи виручку від розпродажу майна при ліквідації, після розрахунків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, та виконання зобов’язань перед кредиторами) розподілу між членами ОСББ не підлягають.

Майно, передане ОСББ у користування, повертається в натуральній формі без винагороди.

У   разі  ліквідації  ОСББ її активи  повинні  бути  передані  іншій  неприбутковій  організації відповідного виду або зараховані до бюджету.

13.4. Лі­к­ві­да­ція ОСББ вва­жа­єть­ся за­ве­р­ше­ною, а ОСББ та­ким, що при­пи­ни­ло свою дія­ль­ність, з мо­ме­н­ту вне­сен­ня за­пи­су про це до дер­жа­в­но­го ре­єст­ру.

13.5. Ре­о­р­га­ні­за­ція ОСББ про­во­дить­ся ли­ше за рі­шен­ням за­га­ль­них збо­рів. При реорганізації (злит­ті, по­ділі) ОСББ вся су­ку­п­ність прав та обо­в’я­з­ків ОСББ пе­ре­хо­дить до йо­го пра­во­на­сту­п­ни­ків.

 

14.  Прикінцеві по­ло­жен­ня.

 

Чле­ни ОСББ повинні до­кла­да­ти­ всіх зу­силь для то­го, щоб роз­в’я­зу­ва­ти між со­бою суперечки шля­хом пе­ре­го­во­рів та кон­су­ль­та­цій. Як­що чле­ни  ОСББ не при­йш­ли до зго­ди, то суперечки між ни­ми розв'язуються згі­д­но з но­р­ма­ми чин­но­го за­ко­но­дав­ст­ва у судовому порядку.

Категория: Общий раздел | Добавил: tiger (28.09.2013)
Просмотров: 563 | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Поиск
Форма входа
Мини-чат

Copyright MyCorp © 2024